Wroclaw
„Programy wsparcia dla osób doświadczających przemocy” są realizowane we współpracy i z dofinansowaniem gminy Wrocław.

NAZYWAM SIĘ MILIARD 2020

Od 2013 roku wyrażamy swój sprzeciw wobec przemocy seksualnej, szczególnie tej której doświadczają kobiety i dziewczyny, realizując akcję Nazywam się Miliard.

Nazywam się Milliard. Seks bez zgody to gwałt

Od 2013 roku wyrażamy swój sprzeciw wobec przemocy seksualnej, szczególnie tej której doświadczają kobiety i dziewczyny. Wierzymy, że szacunek i empatia to dwie z wielu ważnych dla budowania relacji wartości. Dlatego dziś – 14. lutego – w dniu, w którym tak wiele mówi się o seksualności, poprzez naszą akcję „Nazywam się Miliard/ One Billion Rising Poland 2020". przypominamy, jak ważna jest zgoda na kontakty intymne. Zgoda musi być udzielona świadomie i dobrowolnie. Nie jest nią milczenie, ani wcześniejsze relacje. Tylko „tak„ oznacza zgodę. Seks bez zgody to gwałt.Nasze granice są naszym prawem. Mówmy o nich głośno!Nazywam się Miliard – One Billion Rising Poland#tylkoTak #NieZnaczyNie #NazywamSięMiliard #OneBillionRisingPoland #OBR #ASK #AtynprzemocowaSiećKoibet #AntyprzemocowaSiećKobiet

Opublikowany przez Fundacja na Rzecz Równości Piątek, 14 lutego 2020

Wiele krajów zmieniło swoje prawo dotyczące przemocy seksualnej, uznając że seks bez wyraźnej zgody jest gwałtem. W Polsce cały czas to kobieta/ dziewczyna musi udowodnić, że powiedziała wystarczająco głośno i wyraźnie „nie”, aby udowodnić winę gwałciciela. A jeśli spała, albo ktoś jej wrzucił pigułkę gwałtu? Jak mogła to zrobić?
Dlatego w 2020 roku tematem wiodącym akcji Nazywam się Miliard/ One Billion Rising w Polsce jest kwestia zgody na kontakty intymne.

Wspólnym mianownikiem tej akcji jest taniec, bo tańcząc mamy wpływ na swoje ciało. Bo wspólny taniec wyzwala energię, którą chcemy przekazać.
Nazywam się Miliard – One Bilion Rising to również rozmowa o podstawowych prawach człowieka, prawach kobiet i dziewcząt do życia w bezpiecznym świecie!

Tylko „tak” oznacza zgodę na seks, a „nie” znaczy „nie”.

#tylkoTak #NieZnaczyNie #NazywamSięMiliard #OneBillionRisingPoland