Wroclaw
„Programy wsparcia dla osób doświadczających przemocy” są realizowane we współpracy i z dofinansowaniem gminy Wrocław.

Nasze akcje

 

10917877_10205880005429275_6719009282001843561_n„Nazywam się Miliard” we Wrocławiu – 2015

Fundacja na Rzecz Równości po raz trzeci organizuje we Wrocławiu taniec przeciwko przemocy.

W Walentynki (14 lutego) na wrocławskim rynku zatańczymy i zaprotestujemy tym razem przeciwko przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami.

Flash mob „Powstanie Ofiar Gwałtu – One Billion Rising” to część  międzynarodowej akcji odnoszącej się do miliarda ofiar gwałtu na całym świecie, zapoczątkowanej dwa lata temu przez Eve Ensler, autorkę słynnych „Monologów waginy”.

Sprawdź terminy prób tanecznych: http://fnrr.org/2015/01/23/taneczny-protest-przeciwko-przemocy-wobec-kobiet/

 

One Billion Rising – N02_1bilion_risingazywam się Miliard” we Wrocławiu – 2014

 Fundacja na Rzecz Równości zainicjowała we Wrocławiu taniec przeciwko przemocy.

W Walentynki (14 lutego) na wrocławskim rynku zatańczyliśmy i zaprotestowaliśmy przeciwko przemocy tym razem wobec dziewczynek i dziewcząt.

Flash mob „Powstanie Ofiar Gwałtu – One Billion Rising” to część  międzynarodowej akcji odnoszącej się do miliarda ofiar gwałtu na całym świecie, zapoczątkowanej w zeszłym roku przez Eve Ensler, autorkę słynnych „Monologów waginy”.

http://fnrr.org/2014/01/23/tancem-upomna-sie-o-prawa-dziewczynekdziewczat/

One Billion Rising – Nazywam się Miliard” we Wrocławiu – 2013

pano1http://fnrr.org/2013/02/15/wroclaw-zatanczyl-przeciwko-przemocy/

http://fnrr.org/2013/02/09/miedzynarodowa-akcja-nazywam-sie-miliard-we-wroclawiu-taniec-przeciwko-przemocy/

 

 

„Całej pensji i połowy władzy”

plakatO historii i pozycji kobiet w XIX i XX wieku, o początkach emancypacji i sylwetkach pierwszych lekarek, prawniczek, farmaceutek oraz polityczek rozmawiali wrocławscy licealiści i licealistki. Debata „Całej pensji i połowy władzy” poprzedzona była projekcją filmu pod tym samym tytułem, przygotowanego przez warszawską Fundację Feminoteka.

http://fnrr.org/2013/09/05/debata-z-licealistami-o-naszych-prababkach/

 

 

 

Nasza interwencja u Rzecznika Praw Dziecka

Fundacja na Rzecz Równości zwróciła się o interwencję w indywidualnej sprawie Klientki do Rzecznika Praw Dziecka.

Na skutek podjętych działań Rzecznik wystosował pismo do władz samorządowych Wrocławia wnosząc o podjęcie uchwały przez Radę Miejską Wrocławia o wydzieleniu z zasobu lokalowego pomieszczeń tymczasowych służących do natychmiastowej eksmisji sprawców przemocy domowej. Fundacja na Rzecz Równości w ślad za pismem Rzecznika Praw Dziecka, działając w interesie konkretnych Klientek – ofiar przemocy, skieruje do Przewodniczącego Rady Miejskiej Wrocławia bezpośrednią prośbę o udzielenie pomocy wskazanym osobom poprze udostępnienie im lokali zastępczych dla sprawców przemocy.

Nasza interwencja u Rzecznika Praw Obywatelskich

Do Fundacji trafiła sprawa dyskryminacji kobiet w sposobie nagradzania za wyniki w I Górskim Biegu Dinozaurów, który odbył się 21 maja 2011r. w Szklarskiej Porębie. Kobiety, wpłacając tę samą kwotę wpisowego co mężczyźni, walczyły o niższe nagrody i mniej miejsc było premiowanych. Różnice między nagrodami kobiet i mężczyzn wynosiły nawet 100 zł. Sprawa tym bardziej niepokojąca, że współorganizatorem biegu był Urząd Miejski w Szklarskiej Porębie.

Prezeska Fundacji na Rzecz Równości zgłosiła sprawę do Rzecznika Praw Obywatelskich.