Panel dyskusyjny z udziałem radczyni prawnej z Fundacji na Rzecz Równości

Dorota Seweryn-Stawarz, radczyni prawna z Fundacji na Rzecz Równości, opowie dzisiaj o mobbingu w stosunku do kobiet podczas panelu dyskusyjnego „Ambicje, marzenia, sukcesy, problemy, czyli kobieta na rynku pracy. Pytania na które szukamy najczęściej odpowiedzi\”, który odbędzie się w ramach spotkania kobiet „Otwarte, różnorodne, odpowiedzialne czyli o roli i miejscu kobiet w XXI wieku” w Żmigrodzie 

– Do udziału w dyskusji zaprosiliśmy przedstawicielki Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet oraz Fundacji na Rzecz Równości: w tajniki godzenia ról wprowadzi Elżbieta Klimek, na temat nierównych płac głos zabierze Irena Kamińska, ze zjawiskiem mobbingu w stosunku do kobiet zaznajomi uczestników Dorota Seweryn-Stawarz, a Monika Szymańska przedstawi temat drogi zmiany – kobiety w polityce – informują organizatorzy.
W programie spotkania zaplanowano również spotkanie z Aldoną Andrulewicz, pełnomocniczką Wojewody Dolnośląskiego ds. równego traktowania, która wygłosi wykład, ,,Rola kobiety w rodzinie i na rynku pracy”.

Spotkanie kobiet już 23 czerwca (poniedziałek) w Zespole Placówek Kultury w Żmigrodzie, ul. Wrocławska 12. Wstęp wolny

Program:
17:00 – 17:15 Rejestracja uczestniczek i uczestników.
17:15 – 17:30 Wprowadzenie do spotkania, Małgorzata Matusiak, Radna Powiatu Trzebnickiego, Wicedyrektor DODN we Wrocławiu, Irena Kamińska, Prezeska Stowarzyszenia Dolnośląskiego Kongresu Kobiet i Regionalna Pełnomocniczka Kongresu Kobiet we Wrocławiu.
17:30 – 17:45 Wystąpienia zaproszonych gości: Roberta Lewandowskiego, Burmistrza Gminy Żmigród,
Roberta Adacha, Starosty Powiatu Trzebnickiego.
17:45 – 18:00 Spotkanie z Aldoną Andrulewicz, Pełnomocniczką Wojewody Dolnośląskiego ds. równego traktowania, wykład, ,,Rola kobiety w rodzinie i na rynku pracy”.
18:00 – 18:15 Relacja z Ogólnopolskiego Kongresu Kobiet- film
18:15 – 19:00 Panel dyskusyjny „Ambicje, marzenia, sukcesy, problemy, czyli kobieta na rynku pracy”.
Pytania na które szukamy najczęściej odpowiedzi.
19:00 – 19:15 Recital muzyczny Michała Bąka
19:15 19:30 Podsumowanie i zakończenie spotkania.