Protestuj! Tańcz! Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet podczas DKK

Już 16 listopada – podczas I Dolnośląskiego Kongresu Kobiet – Fundacja na Rzecz Równości organizuje taneczny protest przeciwko przemocy wobec kobiet. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

– Dolnośląski Kongres Kobiet będzie zajmował się między innymi tematem przemocy, jakiej doświadczają kobiety. Jest więc doskonałą okazją do powtórzenia tanecznego flash moba, którego zatańczyliśmy po raz pierwszy 14 lutego 2013 r. na wrocławskim Rynku, w ramach międzynarodowej akcji ONE BILLION RISING. Znów chcemy zwrócić uwagę na problemy najistotniejsze związane przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet. Nie wszyscy potrafią głośno wyrażać swój sprzeciw wobec przedmiotowego traktowania kobiet, a być może formuła flash moba, choć już bardzo opatrzona, wesprze ich w podjęciu takiego wyzwania – zaprasza Iza Beno, prezeska Fundacji na Rzecz Równości.
Tym razem organizatorki chcą łączyć się w tańcu przeciwko przemocy wobec kobiet w trakcie trwania Kongresu. Będą tańczyć w sobotę,  16 listopada o godz. 13:00 na parkingu przed budynkiem Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przy ul. Strzegomskiej 55.
Próby układu tanecznego odbędą się w Dolnośląskiej Szkole Wyższej przy ul. Strzegomskiej 55, we Wrocławiu:
6 listopada (środa), godz. 18:00
13 listopada (środa), godz. 18:00
Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w próbach, zachęcamy do samodzielnej nauki układu. Pod tym linkiem znajdziecie instrukcję: