Darmowe porady dotyczące uzależnień od internetu

1 lipca ruszają bezpłatne, telefoniczne porady dotyczące uzależnień od internetu. Akcja organizowana przez WCRS skierowana jest do wszystkich mieszkańców Wrocławia i Aglomeracji Wrocławskiej.

Przeciwdziałanie uzależnieniom od internetu, a także zapobieganie cyberprzemocy – to cele, jakie obecnie stawia przed sobą Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Bezpłatne porady udzielane będą od 1 lipca do 30 września br. Chętni mogą dzwonić, w każde środy, od godziny 16:00 do 18:00 pod numer 538 579 519. Po osłabnięciu pandemii koronawirusa otwarty zostanie dodatkowy, stacjonarny punkt porad.

– Pandemia jeszcze mocniej pokazała, jak ważne jest bezpieczeństwo emocjonalne w świecie cyfrowym. Dlatego od 1 lipca ruszamy z bezpłatnymi, indywidualnymi poradami – mówi Martyna Wilk z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego we Wrocławiu. – Do kontaktu z ekspertkami, którzy będą pełnili dyżury zapraszamy każdego, kogo bezpośrednio lub pośrednio dotyka problem cyberuzależnień. Zarówno młodzież, rodziców, jak i nauczycieli – dodaje.

Porad telefonicznych udzielać będzie Justyna Stadniczenko, socjolog i certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień oraz Magdalena Duszyńska, psycholog i trener zajmujący się zjawiskiem przemocy.

Dodatkowe informacje można uzyskać, pisząc na adres e-mail: dobrowsieci@wcrs.wroclaw.pl.