Dlaczego tak trudno jest odejść?

Spotkanie z dr Bogną Szymkiewicz, autorką książki „Dlaczego tak trudno jest odejść. Narracje kobiet doświadczających przemocy\”

Kiedy: 2. czerwca 2016 r. (czwartek) o godz. 18:30

Gdzie: w siedzibie TRATWY przy ul. Legnickiej 65 we Wrocławiu

Wstęp wolny

Fundacja na Rzecz Równości zaprasza na spotkanie z drą Bogną Szymkiewicz, autorką książki „Dlaczego tak trudno jest odejść. Narracje kobiet doświadczających przemocy\”. Autorka opowie o mechanizmach, jakie funkcjonują w związkach opartych na przemocy, oraz o tym, na czym polega, trudne do zrozumienia, uwikłanie.

Spotkanie będzie okazją do poznania psychologicznych i pozapsychologicznych wymiarów przemocy wobec kobiet oraz namysłu nad tematem: dlaczego droga do uwolnienia się kobiet spod kontroli i zniewolenia w przemocowym związku jest trudna.

Bogna Szymkiewicz jest doktorą psychologii. Pracuje w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada licencję terapeutyczną i trenerską wydaną przez Research Society of Process Oriented Psychology w Zurychu. Uczy psychologii zorientowanej na proces w ramach Studium Psychoterapii i Psychologii Procesu, a także prowadzi warsztaty szkoleniowe i rozwojowe (również we Włoszech, USA, Austrii, Niemczech i Izraelu).

W publikacji \”Dlaczego tak trudno jest odejść. Narracje kobiet doświadczających przemocy\” Autorka  pokazuje subiektywną prawdę zranień i zniewolenia kobiet w bliskich relacjach, która jest skutkiem przemocy psychicznej lub psychicznej i fizycznej. Jest to doświadczenie indywidualne, występujące zwykle jako skutek tzw. przemocy domowej, ale występuje także jako zjawisko zbiorowe, czyli efekt przemocy zanurzonej w kulturze i instytucjach społecznych.

Więcej informacji o Autorce i publikacji: http://www.bogna.eu/
Więcej informacji o spotkaniu: https://www.facebook.com/events/491237627753447/

Jak trafić: http://www.tratwa.org/2012/htdocs/kontakt

Sala jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie informacji na adres rownosci@gmail.com.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu publikacji.

Serdecznie zapraszamy!