Seminarium: „Wyzwania w tworzeniu programów przeciwdziałania przemocy”

Data: 19 kwietnia 2016 (wtorek), g. 10.00 – 13.00

Miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, ul. Komandorska 118/120, budynek E sala 100

Seminarium „Wyzwania w tworzeniu programów przeciwdziałania przemocy” to spotkanie praktyków samorządowych. Jego założeniem jest poszukiwanie dobrych rozwiązań w zakresie przeciwdziałania przemocy, będących odpowiedzią na współczesne wyzwania społeczne.

Wspólne działania skoncentrowane będą na tworzeniu wzorcowego programu przeciwdziałania przemocy, uwzględniającego potrzeby lokalnych społeczności przy jednoczesnym zachowaniu standardów europejskich i światowych.

Zadanie to jest możliwe jedynie przy wsparciu bezpośrednich realizatorów tych działań. Dlatego do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali przedstawiciele samorządów, odpowiedzialni za realizację lokalnej polityki przeciwdziałania przemocy. Obecność reprezentantów organizacji pozarządowych pomoże wskazać tę współpracę publiczno-społeczną jako jedną z możliwych rozwiązań.

W programie seminarium:

  • prezentacja wyników ogólnopolskich badań dotyczących lokalnych programów przeciwdziałania przemocy w rodzinie, opracowanego w ramach projektu „Antyprzemocowa Sieć Kobiet”
  • wykład ekspertki ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie
  • dyskusja dotycząca sposobu kształtowania lokalnych programów przeciwdziałania przemocy w rodzinie, tworzenie rekomendacji w tym zakresie.

Wspólna praca nad tworzeniem rekomendacji w zakresie tworzenia i realizacji programów przeciwdziałania przemocy jest kluczowa dla zmian społecznych. Zgodnie z deklaracją prezesa Najwyższej Izby Kontroli, Krzysztofa Kwiatkowskiego, wypracowany w ramach projektu wzorcowy program przeciwdziałania przemocy w rodzinie, zostanie włączony do rekomendacji NIK-u.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności na adres:

rownosci@gmail.com lub pod numerem telefonu 608 524 832.

Debata odbywa się w ramach projektu „Antyprzemocowa Sieć Kobiet” prowadzonego przez fundację Feminoteka z programu Obywatele dla Demokracji współfinansowanego z Funduszy EOG.

We Wrocławiu organizuje ją Fundacja na Rzecz Równości.