EMPATYCZNY WROCŁAW – Zobacz świat uczuciem!

Czym w istocie jest empatia i jak wielkie ma znaczenie w komunikacji? Jak buduje nasz potencjał i wspiera społeczne relacje? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poszukają uczestnicy konferencji \”Empatyczny Wrocław\” odbywającej się 15 października w stolicy Dolnego Śląska. Podczas wydarzenia Fundacja na Rzecz Równości zaprezentuje ideę międzynarodowej akcji „Nazywam się Miliard – One Billion Rising\”.

– Cieszmy się z faktu, że Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia zaprosił naszą fundację do aktywnego uczestnictwa w konferencji i przybliżenia realizowanej przez nas od 3 lat akcji, której formami komunikacji są taniec i muzyka. Są one dla nas szczególnym sposobem wyrażania empatii i solidarności. Wyrazem masowego sprzeciwu przemocy wobec kobiet i wezwaniem do jej zakończenia – mówi Izabela Beno, prezeska Fundacji na Rzecz Równości.
W 2015 r. w akcji „One Billion Rising” wzięło udział kilka milionów osób z ponad 200 krajów. Każdego roku 14 lutego światowa rewolucja powstaje by mówić NIE przemocy. Tylko w Polsce w ciągu roku przemocy fizycznej i seksualnej doświadcza od 700 tysięcy do miliona kobiet. Na całym świecie jest to przerażająca liczba miliard, stąd też polska nazwa akcji „Nazywam się Miliard”.

Konferencja jest wydarzeniem organizowanym w ramach cyklu „Empatyczna Polska”, którego inicjatorem jest Szkoła Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii. Stanowi ona element realizacji idei społecznego promowania empatii  pozytywnych postaw, które działają na rzecz poprawy jakości życia.

Organizatorami Konferencji są: Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia we współpracy z Fundacją Twórczego Rozwoju „Strefa Inspiracji”. Projekt realizowany jest w ramach Wrocławskiej Kampanii Przeciwdziałania Przemocy.
Partnerzy: Fundacja na Rzecz Równości, Dom Pokoju Foundation, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego
Termin i miejsce: 15 października 2015 r. Hotel Wrocław, ul. Powstańców Śl. 7. Konferencja rozpocznie się o godz. 9.00.

Udział w Konferencji jest nieodpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

www.konferencja.empatyczna.pl