Znamy laureatki drugiej edycji Testu Wiedzy o niezwykłych Dolnoślązaczkach

https://pixabay.com/

Pani Karolina wykazała się najlepszą znajomością cenionych Dolnoślązaczek i, z największą liczbą punktów 39 i w 20 minut, zwyciężyła w drugiej edycji Testu Wiedzy. Na drugim miejscu uplasowała się pani Magdalena Cenkier również z 39 punktami, ale w czasie dłuższym, bo 37 minut. Trzecie miejsce zajęła pani Alicja Kłobuszewska uzyskując 38 punktów.


– Gratulujemy laureatkom! Mile zaskoczyła nas i świetna znajomość wrocławskich oraz dolnośląskich bohaterek, i też krótki czas rozwiązania testu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i uczestniczkom. Cieszymy się, że tak liczne grono osób wzięło udział w naszej zabawie i wykazało się znajomością życia i dokonań ambitnych, mądrych i zaangażowanych kobiet – podsumowuje Izabela Beno, prezeska Fundacji na Rzecz Równości, organizatorki Testu.

Jednym z celów Testu było zwiększenie znajomości kobiet, które tworzyły historię naszego miasta i regionu. Organizatorki pytały m.in. o osiągnięcia Marii Cunic, Wandy Rutkiewicz, Marianny Orańskiej, czy prof. Bogusławy Jeżowskiej -Trzebiatowskiej i prof. Alicji Chybickiej, bohaterek żyjących i działających we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku w różnych epokach. Do wygrania było 1500 zł (I miejsce), 1000 zł (II miejsce) oraz 500 zł (III miejsce).

– Chciałabym pogratulować organizatorom konkursu za wspaniałą inicjatywę. Mam nadzieję, że działania Fundacji będą owocowały spełnianiem marzeń, doskonaleniem, rozwojem i kształtowaniem osobowości, które w przyszłości będą jak bohaterki testu. A wielu ludziom pomogą otworzyć się na innych i dodadzą odwagi do przełamywania barier – napisała w podsumowaniu pani Karolina, zwyciężczyni Testu.

Pani Magdalena Cenkier, zdobywczyni drugiego miejsca, dodała – Jest mi niezmiernie miło, że taka fundacja jak Państwa propaguje wśród każdego pokolenia kobiet wartości, które powodują wzrost naszej samooceny. Test na pewno pomógł pogłębić naszą wiedzę o Dolnoślązaczkach.

– Dzięki wysokiej frekwencji czujemy się zmotywowane do organizowania kolejnej edycji Testu, a Laureatki Testu traktujemy jako naturalne ambasadorki i zapraszamy do współtworzenia kolejnej edycji – dodaje Izabela Beno.

Pierwsza edycja testu została zorganizowana w 2018 z okazji świętowania stulecia praw wyborczych Polek. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa Niezwykłe Dolnoślązaczki 1918 – 2018, przygotowana przez Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet i Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

Partnerstwo akcji: Gazeta Wyborcza Wrocław, Wrocławska Rada Kobiet, Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet.

Projekt finansowany jest z programu grantowego Soroptimist International of Poland, Pierwszy Klub we Wrocławiu.